4. veebruar 2013 kell 19:20

Dimon: USA poliitikud võtku Euroopalt snitti

Ühendriikide poliitikud peavad leidma rohkem tahtejõudu fiskaalpoliitika ja seaduste muutmiseks, ütles JPMorgan Chase tegevjuht Jamie Dimon.

"Suur hulk halba poliitikat on majandusele kehvasti mõjunud," ütles Dimon Floridas peetus konverentsil ja kutsus USA kongressi üles reformima regulatsioone ja maksuseadusi.

"Ma tahaksin näha rohkem kasvule suunatud meetmete rakendamist, mis muudaks kogu süsteemi toimimise lihtsamaks," vahendab Bloomberg Dimoni sõnu.

Õige fiskaalpoliitika võib endaga kaasa tuua kuni 4% majanduskasvu ning järsult kukkuva töötusemäära, ütles pangajuht ja lisas, et USA-l ei ole jumalikku eelist edule.

Tema sõnul on omavad geopoliitilised arengud võimalikku õhtu riigile, viidates haruldastele ja raskesti prognoositavatele sündmustele, mis võivad omada tõsiseid majanduslikke tagajärgi.

"Kuigi Euroopa on jätkuvalt Ameerika mägedel, säilib regiooni liidritel tahe probleeme lahendada," ütles Dimon. "Meil on tee täpselt teada, aga meil pole tahtejõudu," kritiseeris pangajuht poliitikuid.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum