Väinu Rozental • 21 veebruar 2013

Haigla juht: ametiühinguline liikumine on paratamatu

Igasugused inimeste ühendused on arvestatav jõud, vastas Pärnu haigla juhatuse esimees ja haiglate liidu juht Urmas Sule päevaküsimusele, kas ametiühingud on arvestatav jõud.

"Minu jaoks pole oluline see, kas keegi on tugev või nõrk ja eks sellise hindamise puhul peitub tõde alati vaataja silmades," rääkis ta.

Sule sõnul tuleb igal organisatsiooni juhil oma igapäevases tegevuses arvestada, et teatud grupp inimesi koondub alati ametiühingutesse ja et ametiühingute ning tööandjate suhted peavad olema konstruktiivsed. "Ametiühinguline liikumine Euroopa Liidus on normaalne nähtus ja seda peab katsuma organisatsiooni ja riigi tugevuseks ära kasutada," lisas ta.

Haiglajuht rõhutas, et tegelikult on igal pool – ja eriti tervishoius – kõige olulisemad väärtused inimesed ja inimestevahelised suhted. "Ma arvan, et Pärnu haiglas on meil inimestevahelised suhted head ja head on need sellepärast, et inimesed teavad oma vastutust ja rolli organisatsioonis," põhjendas Sule. "Kui vastutused ja rollid on selged ning seda ei mõista mitte ainult nende rollide täitjad, vaid ka teised inimesed, siis on ka inimsuhted head," lisas ta.

 

Hetkel kuum