21 veebruar 2013

Petersonist sai ametiühingujuht

Täna kell 11 alanud  Eesti Ametiühingute Keskliidu volikogul valiti uueks ametiühingujuhiks Peep Peterson.

Senise volikogu esimehe ja transpordi ametiühingu juhi Petersoni poolt hääletas 41st volikogu liikmest 23. Teine kandidaat oli keskliidu praegune õigussekretär Tiia E. Tammeleht, kes sai 16 häält.

Oma kõnes tänas Peterson nii senist juhti Harri Taligat kui ka vastaskandidaati, kelle suhtes ta avaldas lootust kindlasti koostööd teha.

"Meil sinuga ja paljude teistega siin on see aasta väga tähtis, sest valmistame ette kollektiivsete töösuhete reformi ja siin tuleb alustada tööga kohe, selleks et õiguslik baas järgmisteks aastakümneteks oleks sobilik, et Eestist areneks põhjamaine riik, kus töötajad tahavad töötada nii, nagu nad täna lähevad Soome," rääkis Peterson.

Tammeleht teatas pressiteate vahendusel, et õnnitleb uut esimeest ja loodab, et paljuräägitud koostöö ka tegelikkuses toimuma hakkab.

„Olen valmis jätkama oma senisel postil ning esindama ja kaitsma meie liikmeid nii õigusvaidlustes, läbirääkimistel kui ka muudes ametiühingutele tähtsates küsimustes,“ märkis Tammeleht.

Taliga ütles tulemusi kommenteerides, et tema küll hääletusel osaleda ei saanud, kuid sõnas, et prognoosis tulemust üsna täpselt.

"Tal on energiat, ambitisooni ja tahtmist, see on äärmiselt oluline. Loodetavasti on juhatusel piisavalt kainet mõistust, et mõned lennukad ideed reaalsusesse tuua, nii et ma usun küll, jah," vastas Taliga küsimusele, kas Peterson on talle vääriline järglane.

Volikogul oli arutluse all ka senise juhi Harri Taliga lahkumishüvitis, mis pidanuks lepingu lõpuni ametis olemise juhul olema 9280 eurot, kuid kuna Taliga lahkub ametist varem, otsustab tema lahkumishüvitise suuruse volikogu, kirjutas Postimees.

Peep Petersoni kandidatuuri seadsid üles Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing, Liinilennunduse Ametiühing, Tervishoiualatöötajate Ametiühingute Liit, Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit ning Vedurimeeste Ametiühing, teatas Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL).

Tiia E. Tammelehe kandidatuuri toetasid Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing, Kaevurite ja Energeetikute Sõltumatu Ametiühing, Haritlaste Ametiühing ning Geoloogiatöötajate Ametiühing.

Autor: Kadri Põlendik, Kristi Malmberg

Hetkel kuum