12. märts 2013 kell 21:00

Luksusautode omaniku kontor otsiti läbi

Möödunud suvel meedia huviorbiiti kerkinud ettevõtja Henry Kallase Tornimäe kontoris käis keskkriminaalpolitsei.

Nädal tagasi toimunud läbiotsimine korraldati seoses Soome õigusabipalvega, teatas riigiprokuratuuri esindaja Katrin Lunt. Teada on, et Soome politsei uurib Kallasega seotud sealset kiirlaenuäri.

Kas need kaks asja on omavahel seotud, ei ole teada, sest Lunti sõnul ei saa siinne prokuratuur rohkem kommentaare anda.

Kallas kummutas väite, et tema Tornimäe kontoris tehti läbiotsimine. “Kõnealune õigusabipalve sisaldas ainult dokumentide üleandmist ning seda läbiotsimiseks nimetada ei ole õige,” märkis Kallas. “Viibin hetkel välismaal ega saanud seetõttu kohe reageerida,” selgitas ta eile saadetud kirjas.

Eitab ebaausaid meetodeid. Kallas kinnitas, et Soome turul finantsteenust pakkunud firmad pole oma tegevuses teadlikult Soome seaduste vastu eksinud ega tarbija suhtes ebaausaid meetodeid kasutades teenust osutanud. “Väikelaenu andmine pole seadusevastane tegevus ning Soome politseis pooleliolev uurimine puudutab vaid tehnilisi üksikasju, mis ei tee laenuandmisprotsessist kuritahtlikku tegevust, nagu seda Eesti ajakirjanduses on käsitletud,” märkis ta.

Kallase sõnul pole tal praegu mingisugust seost kõnealuste Soome ettevõtetega. “Olukord, kus mind üritatakse seostada võimaliku rikkumisega Soome turul, on minu jaoks äärmiselt ebameeldiv ning, kuni uurimistoimingud on alles pooleli, ka minu mainet kahjustav,” märkis Kallas.

Kallas teatas, et on Soome politseiga uurimise all olevate küsimuste kiireks lahendamiseks koostööd teinud ja osa toimingutest lõpetati süüdistusi esitamata. “Uurimisprotsessi lõpuni ei saa ma menetluse sisu täpsemalt kommenteerida, kuid leian, et süütuse presumptsioonist lähtudes on seni ebaõige minu seostamine võimaliku pahatahtliku tegevusega Soome turul.”

Kallas peab süüdistusi kadeduseks. “Olen oma edu saavutanud ettevõtmistega, mis on olnud seotud eelkõige kinnisvaraprojektide ning IT-valdkonnaga erinevatel turgudel. Finantsteenuse Soome turul pakkumine on olnud minu ainuke sellelaadne ja seegi kahjumlik ettevõtmine. On kahetsusväärne, et edukas olemist on minust seni Eestis avaldatud artiklites peetud halvamaiguliseks.” lõpetas Kallas kirja.

Mullu septembris kirjutas Äripäev, et ühe kallima Eestis registreeritud auto Lamborghini Aventadoriga sõidab salapärane noor ettevõtja Henry Kallas. Kallas ei soostunud oma tegemistest rääkima, kuid äriregistrist selgub, et ta on olnud seotud mitme ettevõtjaga, näiteks Kiviõli Keemiakombinaadi omaniku Raivo Tammega.

Äripäeva Rikaste TOPis hinnati Kallase vara väärtuseks 5,1 miljonit eurot.

Hetkel kuum