Katariina Krjutškova • 21. aprill 2013 kell 18:24

Kapo: varjatud rahastamine pole Eesti huvides

Kaitsepolitsei teatas R-Hoolduse sularahaskandaali kommenteerides, et varjatud rahastamine tekitab asjatut usaldamatust erakondade ja poliitikute vastu ning see pole kindlasti Eesti huvides.

"Igasugune varjatud rahastamine pole automaatselt julgeolekuoht, kuid julgeoleku tagamiseks on avatus kindlasti oluline," edastas pressiesindaja Harrys Puusepp kaitsepolitsei seisukoha.

Kaitsepolitsei lisas, et kuna võimalik kuritegu on tänaseks aegunud, pole teema kriminaalmenetluslikult perspektiivikas.

Kui paju on kaitsepolitsei seni kriminaalmenetluse väliselt Reformierakonna eksfirma R-Hoolduse kohta teavet hankinud, selle kohta kaitsepolitsei julgeolekuasutusena vaikib.

Reedel kirjutas Äripäev, et 1999. aasta Reformierakonna valimiskampaaniat rahastas ettevõte R-Hooldus, mille üks tuluallikas oli tundmatut päritolu sularaha.

R-Hoolduse juhatuse liikmed Siim Kallas, Märt Rask ja Andres Lipstok ning erakonna endine peasekretär Heiki Kranich pole seni öelnud, kelle käest pärines ligi miljon krooni sularaha.

 

Hetkel kuum