Laura Mallene • 5. juuni 2013 kell 15:36

Ansip: erakonna maine on oluliselt kahjustatud

”Minu süda rahul ei ole. Erakonna mainet on väga olulisel määral kahjustatud. See, mis on juhtunud, on äärmiselt kahetsusväärne,”sõnas Andrus Ansip pärast juhatuse koosolekut.

”Muidugi vabandan nende ees, kelle silme ees on poliitikute ja poliitika usaldusväärsus kannatada saanud,” sõnas Ansip. ”Kristiina Ojuland on olulisel määral kahjustanud erakonna mainet. See kahjustamine on seisnenud eelkõige teiste isikute identiteedi kasutamises, ütleksin otse välja: identiteedivarguses eesmärgiga parandada oma valimistulemust.”

Ansip sõnas, et on tõendatud, et hääled, mis varastati, anti ainult Kristiina Ojulandile.

Kuid miks otsustati parteisse jätta Lääne-Virumaa maavanem Einar Vallbaum? ”Erakonna juhatus saab otsuse langetada ainult erakonna piirkonnaorganisatsiooni või aukohtu ettepanekul. Vallbaumi küsimuses asus aukohus seisukohale, et tema väljaheitmine ei ole põhjendatud,” märkis Ansip.

Reformierakonna juhatusse jääb peale Ansipi 13 liiget. ”Reformierakonna põhikirja järgi ei saa väljaheidetud juhatuse liikme asemel võtta uut liiget,” tõdes Ansip.

Edaspidi kavatseb Reformierakond Ansipi sõnul turvaaugud likvideerida. ”Mõistlik on tulevikus mitte kasutada Oravavõrku sisenemiseks Facebooki kontot, paroole vaid ID-kaarti ja mobiili ID-d. Kuid ma rõhutan veel: mitte süsteem ei ole põhjustanud identiteedivarguse. See on inimene, kes on seda teinud. Süsteem on aidanud identiteedi väärkasutamised avastada, paberlehtede puhul ei oleks süsteem võimaldanud identiteedi väärkasutajaid avastada,” sõnas Ansip.

Ansip sõnas, et usalduse kaotanud erakonna liikme väljaheitmine on üks sammudest, mida tehakse selleks, et erakonna mainet puhastada. ”See on justnimelt suunatud erakonna maine puhastamiseks,” kinnitas Ansip. ”Kindlasti ei ole erakonna huvides, et Kristiina Ojuland erakonnast lahkuks. Kristiina Ojuland on küllalt palju hääli erakonnale toonud. Aga valida ei ole. Kui inimene on seotud teiste inimeste identiteedi kasutamisega omakasupüüdlikel eesmärkidel, siis selliste inimeste koht Reformierakonnas ei ole.”

Hetkel kuum