Marta Jaakson • 11. juuni 2013 kell 13:21

Vakra: IRL käitub nagu Karlsson katuselt

Endine keskerakondlane Rainer Vakra võrdleb IRLi käitumist Karlssoniga katuselt, kes väikevenna selja keerates kõik lihapallid oma põske topib.

Ega sellepärast nüüd kohe lõplikult tülli minda, lisas parlamendi demokraatide ühenduse liige. Vakra sõnul mõistab Reformierakond, et nii ei tehta ja nii pole ilus, aga enne kohalike omavalitsuste valimisi tuleb taolist käitumist lihtsalt aktsepteerida.

"Peab rohkem valvel olema ja kindlasti ei jää see viimaseks korraks, kui koalitsioonipartnerid üksteise arvelt punktivõite ihaldavad. Alanud on valimiste eelne näidislahing pauk- mitte laskepadrunitega," ütles ta.

Vakra meenutas, et näiteks IRLi elamislubade skandaali puhul olid valimised lihtsalt liiga kaugel, et Reformierakonnal oleks olnud mõistlik oma valitsuspartnerit avalikult noomida või näpuga näidata.

Vakra hinnangul suudab ainult Keskerakond päästa IRLi vastutusest, mis kaasneb valimislubaduste mitte täitmisega, nagu näiteks kodukulude langetamisega. Ta märkis, et hahe suurima erakonna ühesugune juhtimise stiil ja käekiri avaldub Eesti poliitikas aina selgemalt. "Peale näilist vastasseisu enne kohaliku omavalitsuse valimisi ja peale Andus Ansipi parteisisest suunamist uutele väljakutsetele pole mingit takistust Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonile," hindas Vakra.

Hetkel kuum