Alyona Stadnik • 11. juuni 2013 kell 8:00

Toobal: Laari kiri on valimistrikk

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali hinnagul on Mart Laari kiri valimistrikk ega tähenda, et praegune valitsusliit enne valimisi laguneb.

Toobal nõustus oma erakonnakaaslase Kadri Simsoni seisukohaga, et Laar targa poliitikuna saab aru, millal on poliitikas tõusud ja mõõnad. "Laar sai aru enne valimisi, et selle koalitsioonipartneriga tuleks tegevus lõpetada," lausus Toobal.

Tema hinnangul on see valimistrikk, et valimiste eel pildile pääseda. "Võib-olla see ongi nii, et peaks koalitsioonist lahkuma, sest juba poolteist aastat on valitsuse parteidel olnud reiting madalam kui opositsiooni erakondadel," märkis Toobal. "IRL on Reformierakonna kõrval olnud väike vend ning neil pole sõnaõigust."

Reformierakonna reageeringut näitas Toobali sõnul Ligi sõnavõtt. "Reformierakond mõtleb, et IRL käitub alatult," märkis ta.

Riigikogu liige Toobal ei pea tõenäoliseks, et praegune valitsusliit laguneb. "Enne valimisi ei juhtu midagi. Kaks partnerit omavahel on nii mugavad partnerid, et nad saavad kõiki asju teha, mida tahavad," sõnas ta. "Valija annab sellele oma hinnangu."

Pärast valimisi Toobali hinnangul sõltub kõik juba tulemustest. "Opositsiooni erakondadel peaks minema paremini kui koalitsiooni erakondadel," lausus ta. "Kui on selge ülekaal opositsioonile, siis tuleks teha võimuvahetus ka riigis, olgu selleks kasvõi välja kuulutatud erakorralised valimised."

Toobal kinnitas, et tema ei ole osalenud IRLiga läbirääkimistel valitsusliidu moodustamiseks ja arvab et keegi ei ole pidanud. "See ei sõltu Keskerakonnast, see sõltub IRList. Laar on erakonna auesimees ja kui ta nii arvab, siis on tõsiselt võetav," märkis Toobal. "Kui kutsutakse, siis istume laua taha."

Isamaa ja Res Publica Liidu auesimees Mart Laar algatas erakonnakaaslastele saadetud kirjas arutelu, kas IRLil tasub kuuluda taas skandaali sattunud Reformierakonnaga ühte valitsusse.

Hetkel kuum