Romet Kreek • 27. november 2013 kell 12:08

Neivelti ja Putini pank uuendas strateegiat

Indrek Neivelti ja Venemaa presidendi Vladimir Putini osalusega Bank Sankt-Peterburgi nõukogu kiitis heaks uue arengustrateegia aastaiks 2014-17.

Nelja saabuva aasta strateegia näeb ette, et Bank Saint-Petersburg on Venemaa juhtiv regionaalpank, mis võib laienenda uutesse regioonidesse, vahendab 4-traders.com.

Pank on kliendi lähedal ja pakub maailmaklassi e-teenuseid. Finantsefektiivsuse eesmärkideks on 15-17% omakapitalit tootlus ja 1,3% riskikulu, seisab strateegias.

Panga ärimudel on skaleeritav. Pank kasvab tuleval neljal aastal samal tasemel turuga. Pank peab olema valmis aktiivsemalt kasvama nii bilansimahu kui kasumi kvaliteeti, kuid ka juhtkonna kvaliteeti.

Bank Sankt-Peterburgi turu kasv jääb Neivelti kinnitusel alati kõrgemaks Venemaa pangandusturu kasvust. "See jääb nii ka tulevikus, kaasa arvatud tänu linna elanikkonna kasvule (umbes 1% aastas). See loob sobiva panga varade kasvu 10-15% tempos, koos stabiilse kasumlikkuse ja dividendide maksmise võimekusega," sõnas panga nõukogu esimees Indrek Neivelt.

Hetkel kuum