Alyona Stadnik • 3 veebruar 2014

Neivelt ei kandideeri Sankt-Peterburgi panga nõukogusse

Sankt-Peterburgi panga nõukogu esimees Indrek Neivelt ei kandideeri uuesti oma ametikohale, sest on olnud selles ametis juba kaheksa aastat, teatas pank.

Pank kinnitas 31. jaanuaril 13 kandidaadi nime ettevõtte nõukogusse.

Panga nõukogu esimees Indrek Neivelt teatas, et ei kandideeri nüukogusse. „Ma olen selles pangas töötanud kaheksa aastat, olen teinud rohkem kui ühelt juhatuse liikmelt on oodatud. Alguses planeerisin olla pangas neli aastat, aga meie koostöö oli kaks korda pikem,“ märkis Neivelt. „Need on olnud väga huvitavad aastad, pank kasvas 15 korda, iga aasta teenis kasumit ja läks börsile. Täna ma lahkun võimsast piirkondlikust pangast, millel on hea positsioon turul ja tugev meeskond."

Uue nõukogu esimehe valivad nõukogu liikmed iga-aastasel üldkoosolekul.

Panga juhatuse esimees Aleksander Saveljev ütles, et kaheksa aastat olla nõukogu esimees on pikk aeg. „Me mõistame Neivelti otsust ja täname teda suure panuse eest, mida ta on teinud Peterburi panga arengu jaoks,“ märkis Saveljev. „Täna on pank meie ühiste jõupingutustega hästi ette valmistatud järgmiseks strateegiliseks sammuks.“

Sankt-Peterburgi pank oli Interfax-100 edetabelis aktiva arvestuses 14. kohal.

Neivelt töötas Hansapangas kuus aastat grupi peadirektori ja juhatuse esimehena ning oli alates 2005. aastast Sankt-Peterburgi panga nõukogu esimees.

Hetkel kuum