Neinar Selil pole dividende vaja

Marta Jaakson 24. jaanuar 2014, 13:03

Äripäeva rikaste TOPi esirinnas olev ärimees Neinar Seli ei pea dividendide võtmist vajalikuks. Seda võiks teha vaid siis, kui on konkreetne vajadus.

Neinar Seli, keda me tänavusest Äripäeva dividendide TOPist ei leia, jättis 2012. aastal dividendid välja võtmata. Arvukate kinnisvara- ja tööstusettevõtte omanik Seli selgitas, et ligi viis aastat tagasi võetud 14 miljonist kroonist on piisanud ka ettevõttele uuesti laenu andmiseks, et turgutada ettevõtte arengut. „Isiklik tarbimine on madal,“ lisas ta kommentaariks, miks tal ei ole vaja dividende võtta.

Järgmise aasta dividendiplaanid sõltuvad tema sõnul aga sellest, milline on vajadus. „Maja on, auto on. Lastel kõik on olemas. Lihtsalt selleks, et endale arve peale raha juurde või börsile paigutada, ma ei võta. Vajadus peab ikka konkreetne olema,“ selgitas Seli. Küll aga märkis ta, et vajadusel saab ta dividendide asemel hoopis ettevõttesse võetud laenu tagasi võtta.

Seli sõnul ta pigem kasvatab ettevõtet, mis tema hinnangul toodab kindlasti rohkem kasumit, kui ta ise börsil või kuskil mujal kasvatada suudab.

Omanikutulu väljavõtmine sõltub Seli hinnangul siiski suuresti ettevõtte strateegiast ning kindlasti ei peaks võtma kogu kasumit dividendidena välja. „Tavaliselt ikka võetakse nii palju, kui mingite investeeringute või isikliku elu rahuldamiseks vaja. Reeglina kasvatatakse kapitali ja püütakse seda ikka suurendada ja ettevõtet kasvatada,“ võttis Seli kokku dividendide välja võtmise põhimõtted.

Täna ilmus Äripäeva dividendide TOP.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. January 2014, 15:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing