20. märts 2014 kell 6:18

Umbusaldusavaldus Savisaare vastu

Täna annavad opositsioonierakonnad Tallinna Linnavolikogu istungil üle umbusaldusavalduse linnapea Edgar Savisaare vastu.

Umbusaldamise ajend on Savisaare lähetus Sotši, mille osa kulusid kattis linn ja osa Venemaa riigifirma Venemaa Raudteed.

Selle, et osa Savisaare Sotšis käigu kulusid kattis linnavalitsus, avalikustas Äripäev artiklis "Linn maksis kinni Savisaare transpordi Sotši". Lähetus tekitab ka erisoodustuse küsimuse.

„Tegime linnapeale ettepaneku tasuda tehtud reisikulutused suuruses 2384 eurot linnaeelarvesse ning anda Vladimir Jakuninile tagasi Vene Raudteede jope. Meile teadaolevalt pole linnapea kumbagi teinud," ütles Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Martin Kukk pressiteates.

Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Lauri Laats märkis pressiteate vahendusel, et sotsiaaldemokraatide arvates võiks meerile iga kuu uue jope kinkida ja saata ta välislähetusele, kui linlaste jaoks oleksid tagatud kõik vajalikud teenused.

Sotsiaaldemokraadid tõid oma pressiteates välja oma peamised etteheited Edgar Savisaarele:

• Haridusvaldkonna alarahastamine ja valikuline juhtimine, mille tõttu on Tallinna linnas puudu üle tuhande lasteaiakoha, arvukad kooli- ja lasteaiahooned lagunevad ning õpetajate töötasu ei vasta täispalgamäärale.

• Noorte spordi- ja huvihariduse rahastamise süstemaatiline vähendamine on märgatavalt kahandanud noorte arenguvõimalusi Tallinnas.

• Linnapea eksootilised erareisid  maksumaksja kulul - paljuräägitud Sotši eravisiit, mis lõbusõidu järgselt vormistati komandeeringuks. Samuti aasta alguse ülikulukad reisid Hanoisse ja Tel Avivi.

• Teede ja tänavate seisund ning üldine heakord linnas, mis on lubamatult halb, liiniseisakud ühistranspordis, mis on muutunud igapäevasteks.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum