Rainer Saad • 28. aprill 2014 kell 7:02

Oligarhide raha pageb Londoni kinnisvarasse

Vene ja Ukraina oligarhid on üha rohkem enda raha viimas Londoni kinnisvaraturule, kuna kardavad rahvusvahelisi sanktsioone, kirjutas Financial Times.

Kinnisvaraturu nõustamisega tegelev firma JLL prognoosib, et sel aastal võib Vene raha hulk Londoni kinnisvaraturul neljakordistuda. Ettevõtte eluasemeturu uuringu juht Adam Challis ütles, et rikkad venelased ja ukrainlased on alates aasta algusest otsinud oma rahale ohutut kohta.

Eelmisel aastal kulutasid venelased Londoni kinnisvaraturul umbes 180 miljonit naelsterlingit (u. 220 mln eurot). Paljud maaklerid ootavad selleks aastaks oluliselt kõrgemat numbrit.

Kinnisvarafirma Property Vision juht Roarie Scarisbrick ütles, et paljud Vene kliendid, kes on möödunud aastatel käinud kinnisvara ainult vaatamas, on nüüd seda ka ostma hakanud.

Kinnisvaramaakler Charles McDowell, kes vahendab kallist kinnisvara, ütles, et Londoni kinnisvaraturul võivad Ida-Euroopa oligarhid end turvaliselt tunda. „Venelased on eriti närvilised selle pärast, kuidas sanktsioonide laienemine võib neid mõjutada,” lisas ta.

Hetkel kuum