Viivika Rõuk • 5. mai 2014 kell 12:01

Väinamere Liinid kasvatab reisijate hulka 

Väinamere Liinidel reisis aprillis mullusega võrreldes umbes veerandi jagu rohkem rahvast, teatas ettevõte.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul andsid lihavõtted möödunud aastaga võrreldes juurde 4-5%, aga sellest enam mõjutas tulemust soe ilm, eriti kuna varasematel aastatel on aprill olnud jäine. „Selline kasvutempo näitab, et laevaühenduse stabiilsus on meie klientide teadvuses kinnistunud,“ lausus Treiel.

Saaremaale sai pühade ajal sõita pea ooteajata, Hiiumaa liinil tekkisid kuni 3tunnised ooteajad. Treiel nentis, et ooteaja vastu aitaks ainult uus laev. „Regula on kahjuks juba väike,“ lausus ta.

Kogu piirkonnale annaks tema hinnangul hoogu uus laev ka Triigi-Sõru liinil. „Väinamere reisijaarvu statistika tõestab, et esmalt tuleb luua võimalus ja siis kasv tuleb sellele järele, mitte vastupidi. Pikaajaliselt pakkumisest suurem nõudlus hoopis peletab eemale,“ rääkis Treiel.

Kuivastu-Virtsu liinil teenindas Väinamere Liinid aprillis 99 948 reisijat ja 45 247 sõidukit, mida on mulluse sama kuuga võrreldes vastavalt 22% ja 21% enam.

Heltermaa-Rohuküla liin kogus 34 684 reisijat ja 15 545 sõidukit, mida on eelmise aasta aprillist koguni 33% ja 30% enam.

Triigi-Sõru liin säilitas mullusega sama taseme – reisijate arvuks kujunes 1288 ehk mullusest 6% vähem, kuid sõidukeid tuli 665 ehk mullusest 6% rohkem.

 

Hetkel kuum