Mõis: Putin rikkus Savisaare tulemuse

Eliisa Matsalu 26. mai 2014, 12:28

Edgar Savisaare üllatuslikult kehva tulemuse põhjuseks europarlamendi valimistel oli Putini-meelsete halb käitumine, ütles ettevõtja Jüri Mõis. 

"Tulemused olid paremad, kui lootsin – arvasin, et Keskerakond saab kaks kohta," ütles Mõis. Tema sõnul mõjutas Savisaare oodatust kehvemat tulemust Putini-meelsete venelaste halb käitumine. "Venelaste integreerimise teema, mida Keskerakond on ajanud, on täiesti out," märkis ta. Mõis lisas, et normaalne eestlane saab aru, et pole vaja lõimuda inimestega, kes peavad enda liidriks sellist inimest nagu Putin.

Mõisa sõnul mõistavad inimesed, et kui venemeelsed on ikka nii metsikud, nagu Ukrainas, Krimmis ja jäähoki maailmameistri võistlustel, kus rikutakse üldtunnustatud reegleid, siis polegi vaja neid ellu kaasa kutsuda. "Nad toovad meile tibla-kultuuri tagasi," märkis ta.

Mõis lisas, et Yana Toomi hea tulemus tuli üllatusena. "Mis seal ikka, las viib sellise arvamuse ka Euroopasse, printsiibis on see ohutu," ütles ta.

Euroopa tulemustest oli Mõisale meeltmööda Merkeli positsiooni tugevnemine, sest Saksamaa kantsler seisab Eurooopa integreerimise eest. "Mulle see väga meeldib, ootan Euroopa Liidu föderaliseerumist," märkis ta.

Euroopa Parlamendi valimised võitis Eestis Reformierakond, kes sai kaks mandaati. Keskerakond, Isamaa ja Res Publica (IRL) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond said ühe mandaadi. Euroopa Parlamenti pääses ka üksikkandidaat Indrek Tarand.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. May 2014, 09:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing