Savisaare lõpu algus

Vilja Kiisler, Vilja Kiisler 26. mai 2014, 09:47

Äsjaste valimiste võitja on Reformierakond, ühene ja selge kaotaja on aga Keskerakonna juht Edgar Savisaar.

Savisaare hingele jääb ka oma partei tulemuse ärarikkumine, peeti ju Keskerakonna kahte kohta samahästi kui kindlaks. Mõni teine parteijuht teataks ehk säärases olukorras, et võtab kehva tulemuse eest vastutuse ja astub tagasi, Savisaare puhul seda muidugi loota ei ole.

Keskerakonna poliitilise isolatsiooni põhjuseks on just Savisaare demagoogiline, manipuleeriv ja venemeelne isik. Kui mõni partei on teatanud, et ei tee koostööd Keskerakonnaga, siis seda eelkõige Savisaare pärast, mitte niivõrd maailmavaate pärast. Savisaar on põhjus, miks Keskerakonna puhul on üldse raske mingist maailmavaatest kõnelda.

Olga Sõtniku esinemine üksikkandidaadina ja mitme teise ühemõttelised väljaütlemised lepingu kohta Putini parteiga ei tähenda veel seda mõõtu mässu Keskerakonnas, mis võiks Savisaare troonilt viia. 2011 Savisaare kõrval Keskerakonna juhiks pürginud Jüri Rattal tuli Savisaarele mäletatavasti alla vanduda.

Ent numbrid räägivad iseenda eest, ja numbreid tunnevad isegi keskerakondlased. Savisaare põrumise põhjus pole ainult teadlik „pardi“ roll, vaid eeldatavasti siiski ka isikliku krediidi ammendumahakkamine. Puhtalt eesti keelt kõneleva, aga "vene ajudega" Yana Toomi ootamatult suur häälte hulk näitab kätte ühe suuna, mis võiks Keskerakonnast pärast Savisaart saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2014, 08:24
Otsi:

Ava täpsem otsing