Liblik: teeksin kõike samamoodi

Kaisa Gabral 30. juuni 2014, 20:06

Riigikohus jättis ringkonnakohtu süüdimõistva otsuse maadevahetuse osas jõusse, mis Tullio Libliku puhultähendas kahe aasta ja kuue kuu pikkust tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga.

Küsimustele vastab kinnisvaraettevõtja Tullio Liblik:

Riigikohus jättis maadevahetuse asjas ringkonnakohtu süüdimõistva otsuse jõusse. Kas olete sellega juba kursis?

Ei ole kursis, aga aitäh uudise eest! Teie olete esimene, kes sellest mulle teatas.

Ma kõigepealt tutvuksin selle otsusega, arutaksin seda oma nõuandjatega ja alles siis hakkaksin asjast midagi arvama.

Kas otsust oleks võimalik ka edasi kaevata?

Olen kuulnud, et võimaluseks on ka edasi minna Euroopa kohtusse, kui me seda vajalikuks peame. Kuid täna on seda veel vara otsustada.

See on olnud 8 aasta pikkune kohtusaaga, kas see on kuidagi Eesti ettevõtluskliimat ja teatud ettevõtete äritegevust mõjutanud?

Minule on see olnud väga arendav kogemus, mida ma kellelegi teisele ei soovitaks. Kindlasti on kogu see protsess jätnud jätnud ka tervele Eesti ettevõtlusmaastikule oma märgi.

Kas te tunnete ka kergendust, et mingis osas on lõplik otsus tulnud?

Igal juhul, iga lõplik otsus on oluliselt positiivsem võrreldes asjade vindumisega. Seda me oleme ka enda ettevõtete majandamise puhul silmas pidanud.

Kas te maadevahetusest rääkides tänasel päeval tagasi vaadates teeksite midagi teisiti?

Ma arvan, et ma teeksin kõik täpselt samamoodi nagu me tollel ajal tegime.  See oli seadusega lubatud võimalus sel hetkel ja ka täna – käitusime igati seaduseruumi piires, kasutades kõiki võimalusi, mis tol hetkel seadusega oli lubatud. Täna me käituksime täpselt samamoodi.

Mida kogu see lugu teie hinnangul näitab – teie ütlete, et te käituksite samamoodi, kuid riik ja kohtuinstitutsioonid väidavad, et teie ja teised maadevahetuse asjaosalised on eksinud. Kuskilt poolt midagi logiseb, kust poolt?

Probleem on seal teie loetelu pool, mitte ettevõtjate pool.

Kas te usute, et teil õnnestub endalt kunagi see maadevahetuse „plekk“ maha pesta?

Ma arvan, et mul ei ole mingit plekki. Ma arvan, et kommentaariks edaspidi on kohta küll ja küll, kuid ma jään seisukoha juurde, et probleem on pigem sellel loetelul, mida teie nimetasite kui ettevõtjatel.

Ehk siis riigil ja kohtusüsteemil?

Just.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2014, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing