Argentina läbirääkimised võlausaldajatega nurjusid

Birjo Must 31. juuli 2014, 11:09

Standard & Poor’si teatel muutus Argentina maksejõuetuks, kuna riik ei tasunud õigeaegselt oma 13 miljardi dollari suuruse võla intressimakset ja viimase hetke püüded olukorda parandada kukkusid läbi.

Nüüd on investorite peahuvi see, kas võlakirjade omanikud nõuavad kohest tagasimakset, vahendab Bloomberg.

Argentina jättis eilseks tasumata 539 miljoni dollarit intresse pärast seda, kui kaks päeva kestnud läbirääkimised võlausaldajatega kukkusid läbi. USA kohtu teatel ei saa makset teha enne, kui varasematele võlausaldajatele pole tasutud nende nõutud 1,5 miljardit dollarit. Raha nõuab tagasi grupp riskifonde, mille eesotsas on Elliott Management.

Riigi majandusminister Axel Kicillof naasis kodumaale kindla plaanita alustada uusi läbirääkimisi riskifondiga, keda ta nimetas raisakotkaks. Ülejäänud võlausaldajad peavad nüüd otsustama, kas hakkavad samuti raha tagasi nõudma.

Möödunud ööl üritas grupp Argentina panku kriisi ära hoida. Nad pakkusid Elliottile, et ostavad väärtpaberid ära. 11tunnised läbirääkimised kukkusid aga läbi.

„Nende suurim huvi on, et olukorda ei muudetaks keerulisemaks,“ kommenteeris Bank of America strateeg Jane Brauer. „Parim võimalus Argentina jaoks on aga jätkata lahenduse otsimist.“

Argentina on müünud umbes 29 miljardi dollari eest võlakirju rahvusvahelistele turgudele. Riik peaks tasuma kogu võla ja lisaks ka intressid juhul, kui vähemalt 25% võlausaldajatest seda nõuab. Potentsiaalsed kohustused on võrdsed riigi välisreservidega, mis liiguvad juba kaheksa aasta madalaima taseme suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing