Börs: aktsiad lähenevad maagilisele tasemele

Mait Kraun 22. august 2014, 00:16

Optimism selle üle, et Föderaalreserv toetab järjekindlalt tugevnevat majandust, saatis Standard & Poor’s 500 indeksi kõigi aegade kõrgeimale tasemele.

S&P 500 hüppas 0,3 protsenti ning sulgus rekordtasemel – 1992,37 punktil, jõudes sellega maagilisele 2000 piirile väga lähedale. Indeks tõusis juba neljandat päeva järjest, mis on kahe kuu tugevaim näitaja. Dow Jones tõusis 0,4 protsenti ning lõpetas päeva 17 040,07 punktil. Viimati oli indeks nii kõrgel 29. juulil.

Finantssektori aktsiatel läks hästi – näiteks tõusis Bank of America aktsia 4,2 protsenti. Tõenäoliselt oli tõus tugev seepärast, et investorite jaoks oli valmisolek rekordtrahvi tasuda positiivne üllatus. Hewlett-Packard vedas tehnoloogiasektorit ning tõusis kokku 5,4 protsenti.

„Turuolukord on USA aktsiatele väga soodne ja põhinäitajad on jätkuvalt head,“ ütles investeeringutega tegeleva firma US Bank’s Private Client Reserve regionaalne direktor Jeff Kravetz Bloombergile.

Augusti algusnädal oli S&P 500 jaoks ootamatult halb – indeks tegi kahe aasta suurima nädalase languse. Augusti algusest on aga aktsiaturu väärtus tõusnud 900 miljardit dollarit. Põhjuseks võib pidada Ukraina kriisi leevendumist ning investorite usku, et keskpangad hoiavad majanduse taastumisele vaatamata intressimäärad madalal.

Eile avaldatud Föderaalreservi koosolekul arutatu tõstatas spekulatsioone, et keskpangad püsivad majanduse suhtes toetavad – isegi, kui mõned ametnikud on avaldanud intressimäärade tõstmisele heakskiitu.

Homme räägivad nii Föderaalreservi esimees Janet Yellen kui ka Euroopa keskpanga juht Mario Draghi igasuvisel Jackson Hole’i keskpankurite kokkusaamisel.  Erilisi uudiseid investorid kohtumiselt aga ei oota.

USA toornafta hind tõusis täna 0,37 protsenti. Kulla hind langes 1,17 protsenti ning päeva lõpuks maksis unts kulda 1276,79 dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. August 2014, 00:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing