Taani hädas majanduse turgutamisega

Birjo Must 26. august 2014, 10:24

Taani tõstis oma avaliku sektori investeeringute prognoosi, et püüda hakkama saada tarbijate kulutuste langusega ning toetada Skandinaavia nõrgima majanduskasvuga riigi väljavaadet.

Bloombergi hinnangul kasvab Taani majandus sel aastal 1,4% ja tuleval aastal 2%. Tarbijate kulutused kasvavad 1,3% varem prognoositud 1,7% asemel. Avaliku sektori investeeringud tõusevad 1,8%, mis on kaks korda enam kui prognoositi mais.

Skandinaavia suurte pankade ökonomistide hinnangul peab Taani valitsus Ukraina kriisi tõttu hoolega kärpima riigi majanduskasvu prognoose. Lisaks kriisile takistab eraisikute nõudluse kasvu ka maailma suurim erasektori võlakoormus.

Ka Taani naaberriik Rootsi langetas oma majanduskasvu prognoose 2,5%-lt 1,9%-le.

„Kuigi Taanil on võimalus oma kasvuprognoos saavutada, siis viimastel kuudel on suurenenud risk, et kasv jääb siiski väiksemaks,“ ütles Danske Banki ökonomist Steen Bocian.

Taani rahandusministeerium langetas sel aastal avaliku sektori laenukoormuse prognoosi. Kodumaise finantseeringu vajadus kukkus 109 miljardile Taani kroonile võrreldes varem prognoositud 116 miljardiga. Tuleval aastal kavatseb valitsus laenata 162 miljardit krooni.

Lisaks langetati eelarve puudujäägi prognoosi 1,4%-lt 1,2%-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2014, 10:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing