28. august 2014 kell 21:00

GoWorkaBit pürib Soome

Idufirma GoWorkaBit teeb ettevalmistusi Soome turule sisenemiseks ja peab läbirääkimisi investoritega. Sel sügisel esineb ettevõte Põhjamaade suurimal tehnoloogiakonverentsil Slush.

Idufirma GoWorkaBit plaanidest räägib üks asutajaist Kei Karlson.

GoWorkaBit võitis tänavu veebruaris Euroopa ühe suurema idufirmadele mõeldud võistluse SeedCamp. Kuidas on lood investeeringutega? Oleme kaasamas oma esimest seed round’i. Me pole pidanud kiirustama, sest käive ja rahavood olid algusest peale olemas. Meil polnud tarvis teha kehva tehingut või kaasata investorit, keda me poleks soovinud. Oluline on leida investor, kes sobib tiimiga ja tunneb huvi valdkonna vastu. Praegu ongi see meil käsil.

Kui palju on teil ettevõtteid ja tööotsijaid rahvusvaheliselt? Praegu on Eesti turg ainus, kust käive tuleb. Valmistame ette Soome turgu, üleval on esimene soomekeelne kampaaniasait. Käime Soomes kohtumas ettevõtjate ja tudengitega ning otsime häid turunduskanaleid. Seaduslik pool on teenusepakkumiseks ette valmistatud.

Pärast Soomet tahaks muuta Euroopat ja siis kogu maailma. Meie tulevikunägemuses võiks valida mis tahes tööotsa mis tahes riigis, ilma et seadused seda piiraks. Loodan, et teeme selle võimalikuks.

Mida soovitad neile, kes mõtlevad ettevõtte loomisest? Esimene küsimus on see, kas oled seda tüüpi, kes tahab üksi asju teha. Kas oled valmis tiimi juhtima? See on olulisim, sest üksi töötamine ei pruugi kõigile sobida.

Teine asi on lihtsalt proovida, et mis juhtub, sest kui ei proovi, ei saa ka teada. Mina olen ära tundnud selle, et lahe areng ja toredad asjad juhtuvad siis, kui oled mugavustsoonist väljas. Kui saad hakkama, on lahe, kui ei saa, siis mõtled, mida õppisid.

Hetkel kuum