16. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

GrabCADi ostja võimas kasv

CrabGADi ostnud USA börsifirma Stratasys teeb võimast kasvu. Ettevõte plaanib tänavu mahtu kasvatada üle 50 protsendi.

Täna allkirjastasid Eesti idufirma GrabCAD ning maailma suurim 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys lepingu GrabCADi ostmiseks. Stratasys Ltd. on USA Nasdaqi börsil noteeritud ettevõte, mille põhitegevusalaks on 3D-printerite valmistamine. Ettevõte loodi 1989. aastal ning börsil on firma olnud alates 1994. aastast.

Möödunud aastal ulatus käive 484,4 miljoni dollarini, puhaskasum oli 82 miljonit dollarit. Selleks aastaks prognoosivad analüütikud käibeks 760 miljonit dollarit, kasumiks 120 miljonit dollarit.

Stratasys’i aktsia lõhkes koos teiste 3D printereid tootvate ettevõtete aktsiate mulliga aasta esimeses pooles. Vaatamata sellele, on Stratasys’i aktsia teisel poolaastal suutnud kaotust vähendada ning on aasta algusest on 10% miinuses. Ettevõtte turuväärtus on 6 miljardit dollarit. Tegevjuht on David Reis.

Eesti idufirma GrabCAD ostu-müügi tehing viiakse lõpule eeldatavasti septembri lõpus, seejärel liigub GrabCADi tegevus Stratasys Global Products and Technology Groupi alla. GrabCADi kaaslooja ning tegevjuht Hardi Meybaum jätkab ettevõtte juhtimist grupi siseselt, seisab pressiteates. Techcrunch.com hindab tehingu väärtuseks ligi 100 mln dollarit ehk 77 mln eurot.

Autor: Rainer Saad, Harry Tuul

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt