Katariina Krjutškova • 16. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Esimene investor: tõeliselt soe tunne

Mul on tõeliselt soe tunne, kuidas Eesti on ehitanud üles maailma suurima inseneribüroo, kommenteeris tänast GrabCadi suurtehingut ettevõtte esimene investor Marek Kiisa.

„See on väga selge signaal Eesti ühiskonnale ja Eesti noortele, et ühtpidi tasub olla insener ja ettevõtja. Teistpidi riigivalitsejatele, et Eestis tasub panustada inseneriteadusele. See on minu hingeline, emotsionaalne reaktsioon,“ sõnas Kiisa Äripäevale.

Kiisa lisas, et tehing innustab teda edasi Eesti iduettevõtetesse investeerima. „See paneb panustama Eesti äriinglina tärkavatesse ettevõtetesse. Need iduettevõtted vajavad nii kapitali, oskusi kui ka teadmisi,“ lisas ta.

Kiisa prognoosis, et tänane tehing ei jää viimaseks: „Arvan, et lähiajal tuleb avalikuks veel väga mitmeid tehinguid Eesti ettevõtjatega, kes osaliselt on Eestist juba ära läinud, kuid osa on Eestis. Mina näen väga selget positiivset arengut, kuna haridussüsteem toetab väga edukalt insenerioskuseid. Kuna Eestil on IT-imidž, tasuks sellega üha enam pilti tulla,“ lausus ta.

Ehkki GrabCADi omanik on uus, jääb siinset tegevust juhtima senine juht Hardi Meybaum. „Kui Hardi Meybaum on pardal oma meeskonnaga selles ettevõttes, siis seda ettevõtet saadavad vaid kordaminekud ja väga hea renomee. Hardi on väga tugev juht. Ta oskab kogu seltskonda tohutult hästi motiveerida ning selgelt tunnetada ära ärisuunad, et suuri ettevõtteid üles ehitada. On väga üksikuid selliseid tippjuhte, kes tänaseid tehnoloogiaettevõtteid suudaksid juhtida,“ iseloomustas Kiisa.

Täna allkirjastasid Eesti idufirma GrabCAD ning maailma suurim 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys lepingu GrabCADi ostmiseks. Techcrunch.com hindas tehingu väärtuseks ca 100 mln dollarit ehk 77 mln eurot.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt