Äripäev • 22. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Totali hukkunud juhi asemele valiti tandem

Totali peakontor Pariisis.  Foto: epa

Prantsuse nafta- ja gaasikompanii Total nimetas ööl vastu teisipäeva Venemaal lennuõnnetuses hukkunud juhi asemele ametisse kaks uut juhti.

Nõukogu erakorraline koosolek kinnitas täna Total SA uueks peadirektoriks Patrick Pouyanné (51) ning juhatuse esimeheks Thierry Desmarest' (68) teatas AFP.

Pouyanné on 2012. aastast juhtinud Totali naftatöötlus- ja naftakeemiaharu. Tänaseni ettevõtte aupresident olnud Desmarest oli juhatuse esimees ka aastail 1995-2007, olles samal ajal ka kompanii peadirektor. Tema kohta on öeldud, et briljantse strateegina suutis ta viia Totali maailma juhtivate naftafirmade kuuikusse.

Kaks juhti jääb Totalile 2015. aasta lõpuni, kui nõukogu otsustab, kuidas ettevõtte juhtimisega jätkata.

Totali senine juht Christophe de Margerie hukkus esmaspäeva öösel Moskva Vnukovo lennuväljal, kui tema eralennuk põrkas kokku lennurajale eksinud lumekoristusmasinaga. Katastroofis hukkusid kõik neli lennuki pardal olnud inimest, lumekoristussaha juht pääses ehmatusega. Tänaseks on sahajuhi advokaat kategooriliselt ümber lükanud väited, nagu oleks juht õnnetuse hetkel olnud purjus. Advokaat märkis intervjuus Venemaa esimesele telekanalile, et sahajuht võis olla liiga palju tarvitanud alkoholi sisaldavaid südametilku ning seetõttu võidi tema hingeõhus tunda alkoholi lõhna.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt