Äripäev • 21. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Totali juhi hukkumine lõi valusalt Vene naftatööstust

Totali peakontor Pariisis.  Foto: epa

Venemaa ekspertide hinnangul on Prantsuse naftaettevõtte Total juhi Christophe de Margerie hukkumine suur löök Venemaa rahvusvahelistele energeetikaprojektidele, kirjutab lenta.ru.

Total oli üks vähestest rahvusvahelistest gigantidest, kes jätkas koostööd Venemaaga, vaatamata USA ja Euroopa Liidu sanktsioonidele. Nüüd võib see kõik muutuda, kirjutab väljaanne.

Totali naftavarud olid 2013. aasta lõpul 11,5 miljardit barrelit, Venemaal ulatusid kompanii varud 1,3 miljardi barrelini.

Ettevõtte koostöö Venemaaga toetus täielikult de Margerie' isikule ning Venemaa jaoks oli Totaliga koostöö jätkumine pärast sanktsioonide kehtestamist elulise tähtsusega.

"Vnukovol hukkunud naftakompanii Total president de Margerie tegi palju investeeringute jõudmiseks Venemaale. See on suur tragöödia," tunnistas Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin RIA Novostile.

See, millise strateegiaga Total Venemaal jätkab, sõltub paljuski sellest, kellest saab de Margerie' järglane. Ühe analüütiku hinnangul on tõenäolisim kandidaat praegune ettevõtte tegevdirektor Philippe Boisseau, kelle puhul näevad venelased, et suuri muudatusi ei tule.

Venemaal spekuleeritakse ka selle üle, et Totali uus juht võib tunda saada Euroopa Liidu nii suurt survet, et kärbib või lõpetab koostööprojektid Venemaaga sootuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt