Häkkerid murdsid sisse Valge Maja arvutivõrku

29. oktoober 2014, 19:02
Valge Maja
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141029/NEWS/141029594/AR/0/AR-141029594.jpg

Häkkerid on sisse murdnud arvutivõrku, mida kasutavad USA presidendi Barack Obama tippnõunikud.

 Obama administratsioon on andnud sissetungi kohta vähest informatsiooni. Häkkerid sattusid Valge Maja võrku ning nad ei kasuta oma vahendeid "hävitava küberrünnaku ettevalmistamiseks," ütles üks ametnikest.

"Kindlasti mitmed osapooled näevad meie võrku ahvatleva sihtmärgina, et saada kätte tundlikku valitsuse teavet," lisas ametnik.

Häkkerid kasutavad erinevaid nuhkvara tööriistu, et varastada faile või jälgida, mida arvutis parasjagu tehakse.

Valge Maja siiski ei kinnita, millises mastaabis või millise iseloomuga rünnak toimus. Avaldamata jäeti ka rünnaku toimumise täpsem aeg.

Tõenäoliselt toimus rünnak siiski eelmisel nädalal. On teada, et reedel tekkisid Valge Maja arvutites mitmed katkestused. Obama administratsiooni ametnik ütles, et nende küberturvalisuse meeskond tuvastas sissemurdmise ning "võttis vastu kohesed meetmed" selle takistamiseks. See segas ka personali tööd.

Valitsuse ametnikud ei ütelnud, kes rünnaku korraldasid. Küll aga andsid nad märku, et on teadlikud, kes rünnakud läbi viisid.

Administratsiooni töötajate sõnul oleks võinud ka hullemini minna. Võrgustikus, kuhu sisse murti, ei olnud salastatud informatsiooni. See teave ei olnud ka riigi julgeoleku seisukohalt niivõrd tähtis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2014, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing