Äripäev • 11. november 2014 kell 14:08

Pant pidi lahkuma juba neli aastat tagasi

Tallinki juht Enn Pant taandas end juhi kohalt.  Foto: Raul Mee, Äripäev

Tänaseks 18 aastat Tallinki juhtinud Enn Pant teatas 2010. aasta alguses aktsionäride koosolekul, et kui laevafirma jõuab kasumisse, annab ta ohjad üle juhatuse aseesimehele Andres Hundile ja asub ettevõtte nõukogusse.

2010. aasta oktoobris teataski ettevõte, et teenis 31. augustil lõppenud majandusaastal esialgsete tulemuste järgi ligi 342 miljonit krooni puhaskasumit. Oodatud tagasiastumist aga ei järgnenud. Päev hiljem saatis Tallink börsile uue teate, et Enn Pant jääb siiski ametisse. „Vältimaks edasisi spekulatsioone, teatab AS Tallink Grupp, et konsulteerides ettevõtte suuraktsionäride Infortar ning Citigroup Venture Capital esindajatega lepiti kokku, et Hr Enn Pant jätkab ettevõtte juhatuse esimehena,“ teatas ettevõte neli aastat tagasi.

Täna teatas Tallink Grupp börsile, et ettevõtte nõukogu rahuldas senise juhatuse esimehe Enn Pandi palve astuda uuest aastast tagasi juhatuse esimehe kohalt, misjärel ta siirdub Tallinki nõukogusse, uueks juhatuse esimeheks saab Janek Stalmeister.

Hetkel kuum