Birjo Must • 13. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

LHV: Tallinki tulemused ootuspärased, väljavaade väga hea

Prahtimisele läinud Tallinki reisilaev Silja Euroopa  Foto: Raul Mee, Äripäev

LHV vanemanalüütiku Joonas Joosti sõnul vastas Tallinki käibe- ja kasumilangus panga ootustele ning laevafirma väljavaated neljandas kvartalis tulemusi parandada on väga head.

Tallink Grupp teatas täna, et vedas kolmandas kvartalis vähem reisijaid ja languses olid ka käive ning kasum. Laevafirma kolmanda kvartali müügitulu oli 262,7 miljonit eurot, mis on 5,7% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Puhaskasum vähenes sama ajaga 17,9%, 36,2 miljonile eurole.

Joosti sõnul vastasid laevafirma tulemused üsna täpselt LHV ootustele. Nimelt olid analüütiku kinnitusel juba ette teada nii Läti-Rootsi liini jätkamine vaid ühe laevaga, hooajaliselt suurenenud konkurents Tallinna ja Helsingi vahel kui ka Silja Symphoni ümberehitus septembris. Suhteliselt nõrgas majanduslikus keskkonnas ning väheneva käibe juures oli ootuspärane ka kasumlikkuse languse jätkumine, lisas ta.

Küsimust tekitavad rangemad kütusenõuded

Positiivse üllatuse valmistas Joosti sõnul oodatust oluliselt suurem tulu laevade prahtimisest. Aastaga kasvasid prahtimistulud pea 59% ehk 5,2 miljoni euro võrra.

„Arvestades oodatust paremaks kujunenud laevade prahtimistulude tõenäolist jätkumist ka neljandas kvartalis, langenud kütusehindasid, Läti-Rootsi liinil ühe laevaga tegutsemisest tulenevat tõhususe kasvu ning mõningast positiivset mõju kahe Soome-Rootsi liini laeva uuendatud kaubanduspindadest ja ka Soome-Rootsi edasilükatud tulumaksu suuremast positiivsest mõjust, tuleb nõustuda juhtkonna hinnanguga, et väljavaated neljanda kvartali tulemusi parandada on väga head,“ märkis Joost.

Samas on analüütiku sõnul jätkuvalt kõige suuremaks küsimärgiks 2015. aasta algusest kehtima hakkavate rangemate kütusenõuetega seonduv ehk kui palju kasvavad kulutused kütusele, milliseks kujuneb turul piletite hinnastamine ning milline on reisijate reaktsioon.

Juhivahetus muudatusi ei too

Teisipäeval avaldatud uudis Tallinki juhivahetusest LHVd ei üllatanud. „Janek Stalmeister on Enn Pandi meeskonnas juba väga pikalt Tallinki juhtkonda kuulunud, mistõttu võiks seda vahetust käsitleda pigem meeskonnasisese põlvkonnavahetusena,“ märkis joost. „Seetõttu ei ole ka alust arvata, et see vahetus tooks kaasa olulisi muudatusi ettevõtte kursis või võtmepersonalis,“ lisas ta.  

Tallinki aktsia hind on täna Tallinna börsil tõusnud 0,46%, 0,651 eurole.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt