Äripäev • 2. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Tööstustoodang püsib kasvuhoos

Elektritootmine  Foto: Reuters/Scanpix

Tööstusettevõtted tootsid oktoobris 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta oktoobris - toodang suurenes töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses.

Jaanuarist alates on töötleva tööstuse toodang eelmise aasta sama kuuga võrreldes kasvanud, teatas statistikaamet. Kui augustis toodeti töötlevas tööstuses 6% ja septembris 7% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul, siis oktoobris 4%. Toodang ületas eelmise aasta oktoobri taseme ligi pooltes tööstusharudes. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist elektroonikaseadmete tootmise kasv, kus toodang suurenes üle kolmandiku; puittooteid valmistati 12% ja metalltooteid 7% rohkem. Toodang vähenes elektriseadmete, kemikaalide ja ehitusmaterjali tootmises.

Välisturule müüdi oktoobris 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2013. aasta oktoobriga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 7% ja müük kodumaisele turule 2%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta oktoobris nii tööstuses kokku kui ka töötlevas tööstuses sama palju toodangut kui septembris.

2013. aasta oktoobriga võrreldes toodeti elektrit 7% vähem ja soojust 7% rohkem.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt