Äripäev • 23. detsember 2014
Jaga lugu:

EASi täbar olukord lahenes

EASi juhi Hanno Tomberg rõõmuks lahenes täbar olukord.
EASi juhi Hanno Tomberg rõõmuks lahenes täbar olukord.  Foto: Eiko Kink, Äripäev

Täna, 23. detsembril võttis maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni ehitushanke vaidlustanud E&G OÜ oma kaebuse kohtust tagasi.

Nädala eest kirjutasime, et Ettevõtlusse Arendamise Sihtasutuse hankeotsusega rahulolematu ettevõte E&G kaebas EASi kohtusse. Tegu paneb küsimärgi alla Eesti osalemise maailmanäitusel EXPO Milano 2015 ja võib tuua kaasa enam kui miljon euro suuruse kahju.

EASi kohtusse kaevanud ja sellega Eesti osalemise maailmanäitusel EXPO 2015 küsimärgi alla seadnud ettevõtte E&G tegevjuht Artur Fjodorov ütles toona, et EAS on ise süüdi, et hanke korraldamise viimsele minutile jättis.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul annab kaebuse tagasi võtmine kinnitust, et EASil on võimalik parima pakkumuse teinud ettevõtte Ekspodisaini AS-ga peagi lepingusse minna. Tomberg lisas, et tänaseks ei ole lõplikku otsust siiski tehtud ja kaalumisel on ka otseläbirääkimised Itaalias EXPO platsil tegutsevate ehitusettevõtetega. „Teeme kõik selleks, et Eesti saaks maailmanäitusel osaleda ja Eesti paviljon avatakse 1. mail 2015,“ selgitas Tomberg.

Lähinädalatel langetab EAS otsuse, kuidas ehitustöödega edasi minna.

EAS teatas 15. detsembril, et maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljoni valmimine on sattunud ehitushanke vaidlustamise ja sellele seatud esialgse õiguskaitse tõttu keerulisse olukorda. Kohtuvaidlusest tulenevalt hakkas EAS koos majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga otsima alternatiivseid tegevussuundi EXPO paviljoni ehitamiseks ja kaalus sealhulgas ehitustööde riigihanke kehtetuks tunnistamist.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt