Äripäev • 8. september 2015 kell 7:02

Venemaa jätkab Süüria toetamist

Venemaa jätkab Süüria toetamist.  Foto: epa

Venemaa jätkab abi andmist Süüriale riigi võitluses terrorismiga, ütles Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zaharova intervjuus New York Timesile.

„Me toetame neid, oleme toetanud ja teeme seda ka tulevikus,“ rääkis Vene diplomaat väljaandele Süüria võimude aitamisest.

Zaharova ütles, et sõjaline abi president Bashar al-Assadi Süüriale on Putini Venemaa algatus ühendada jõud Islamiriigi vastases võitluses.

Vene diplomaat ütles ka, et on al-Assadi võimult kõrvaldamise vastu, sest USA-l ja Läänel pole plaani, kuidas Süüria rahumeelselt üles ehitada – isegi sel juhul, kui al-Assad ametist taandub.

Eile teatas Kreml, et jätkab Süüria võimude aitamist kriisi lahendamisel. Varem, 4. septembril ütles president Vladimir Putin, et rääkida Venemaa sõjalisest osalusest Süürias on veel vara. „Me kaalume erinevaid võimalusi, aga praegu see, millest siin jutt käib, pole meil päevakorral, kuid me jätkame oma süüria sõprade ja piirkonna riikidega läbirääkimisi,“ ütles Putin ajakirjanikele.

Putin tuletas meelde, et Venemaa toetab Süüriat niigi palju, tehnika ja sõjaväelaste ettevalmistuse ning relvatarnetega, mille kohta on lepingud sõlmitud juba viis kuni seitse aastat tagasi. Putini sõnul pole Ameerika koalitsiooni tegevus Islamiriigi vastu olnud kuigi efektiivne.

USA Riigidepartemang on nimetanud Damaskusele igasuguse abi andmist viljatuks.

Hetkel kuum