Piret Reiljan • 15. september 2015 kell 8:30

Ametnikud keelasid korterimüüjal veini loosimise

Korterimüügi kuulutus.  Foto: Facebook

Väikeettevõtja Taavi Linnamäe kuulutas eraisikuna Facebookis, et kõigi tema korterimüügi kuulutuse jagajate vahel loosib ta välja kasti valget veini. Üllatuseks sai ta peagi kirja tarbijakaitseametist.

"Veini tahad? Üks kena 2-toaline korter otse Tartu südames otsib uut omanikku. Ja kui Sina juhatad mind kokku ostjaga, teen mina sulle kasti veini välja," kuulutas Linnamäe Facebookis, kus ta oli korteri müümiseks teinud ka eraldi lehekülje. 

Üllatavalt sai ta aga üsna pea e-kirja tarbijakaitseametist:

"Kirjutan teile tarbijakaitseametist, sooviga juhtida Teie tähelepanu reklaamiseaduse § 28 lg 6 p 4, mille kohaselt käsitletakse keelatud reklaamina alkohoolse joogi saamise võimalust kauba või teenuse müügi suurendamise eesmärgil läbiviidava müügiedenduskampaania või muu tegevuse auhinna, võidu, kingituse või muu hüvena. Sotsiaalmeedias jagatavast postitusest, nähtub, et kõikide kuulutuse jagajate vahel läheb loosi kast head valget veini. Selline tegevus on aga otseses vastuolus reklaamiseaduse § 28 lg 6 p 4 (keelatud reklaam). Palume teil kuulutuses teha vajalikud muudatused. Tehtud muudatustest palume saata kirjalik tagasiside meiliaadressile /.../"

Seega hoiab tarbijakaitseamet hoolega silma peal ka sotsiaalmeedias toimuval.

Linnamäe müüb 2-toalist Tartu südalinna korterit edasi, kuid muutis kuulutuse teksti.

Hetkel kuum