Kaisa Gabral • 23. september 2015 kell 10:00

Windoor kahtlustatavatega ärisuhteid ei katkesta

Mailis Lintlom möönab, et korruptsiooniahel võib palju suurem olla  Foto: Raul Mee

Klaasfassaaditootja Windoor ASi omanik Mailis Lintlom hetkel veel altkäemaksuskandaalis kahtlustuse saanud ärimeestega ärisuhteid ei katkestaks, kuid tema hinnangul lööb see õhu ilmselgelt puhtamaks.

Lisaks Edgar Savisaarele on kapo kahtlusalused altkäemaksu skandaalis ka Vello Kunman, Aleksander Kofkin, Hillar Teder ja Aivar Tuulberg. Kas olete neist mõnega ka äriliselt kokku puutunud?

Jah ikka, ehitusettevõtjatega on meil ikka kokkupuuteid.

Kas neile esitatud kahtlustus mõjutab kuidagi teie edaspidiseid ärilisi suhteid?

Ei, hetkel ei mõjuta. Me tegime ka Merkoga koostööd, kui Merko oli suures skandaalis. Me vaatame ettevõtte bilanssi ja jõulisust turul.

Kuidas need kahtlustused ärieetikale mõjuvad?

Ma arvan, et väga puhastavalt. Pigem ikka hästi. Kõik need toredad skandaalid, mis on kaitsepolitsei töövõidud, kõik need mõjuvad puhastavalt.

On Teil endal tulnud elus ette olukorda, kus oodatakse justkui midagi, et asjad kiiremini liikuma hakkaksid?

Õnneks ei ole. Meil pole nii suured projektid, oleme pigem spetsiifilise allhanketöö tegijad ja need mängud mängitakse juba enne meid ära. Ma isegi ei taha sellega väga kursis olla. Vaadates kõrvalt juristina linna käitumist ja olles buumi ajal töötanud ka pro bono juristina – siis miljööväärtuslikele aladele tekkisid siis sellised vähkkasvajana kasvavad hooned, mis ei pidanud kinni detailplaneeringust või ehitusloatingimustest – mulle tundub, et Tallinna linnas on see küll pigem kirjutamata reegel.

Kahtlustuse saanud ettevõtjad on kõik suured ja võimsad – kas võib arvata, et see ahel on tegelikult palju suurem?

Ma arvan küll jah, et võib sellised väga julged järeldused teha.

Mida Te Edgar Savisaare edasisest poliitilisest karjäärist arvate, kas sellega on nüüd kõik?

Sellel poliitikul on hämmastav oskus omada mingit poliitilist teflonkihti, mille tõttu ta tuleb täiesti uuestisündinuna välja kõige inetumatest skandaalidest, mis ühte ettevõtjat võivad tabada.

See ei näita meie poliitilist kultuuri muidugi just mitte kõige paremana, juhul kui need kahtlustused vastavad tõele. See on kapo jaoks tõeline töövõit sel juhul, sest jutt on ju väga kogenud poliitikust. Juhul, kui see altkäemaksu asi vastab tõele, siis sel juhul on tal ilmselt välja töötatud väga vettpidavad lahendused, et need faktid välja ei tuleks.

Hetkel kuum