Andras Kralla • Eliisa Matsalu • 24. september 2015 kell 12:30

Ossinovski: kahtlused olid juba ammu

SDE esimees Jevgeni Ossinovski  Foto: Eiko Kink

Edgar Savisaare ja teiste altkäemaksukahtlustused on tõsised, ent mitte üllatavad, ütles SDE esimees Jevgeni Ossinovski.

Ossinovski ütles, et Edgar Savisaare ja veel kuue isiku altkäemaksukahtlustused on erakordselt tõsised. „Tahan tunnustada kapot ja prokuratuuri selle olulise töö eest, mida nad on viimastel kuudel teinud,“ ütles ta. Ossinovski sõnul on aga juba pikka aega olnud üleval nii kahtlused kui ka süüdistused, et Tallinna raha ei kasutata kõige otstarbekamalt. „Nüüd on asi jõudnud nii kaugele, et on esitatud ka reaalsed kahtlustused ja menetlus on jõudnud avalikkuse ette,“ ütles ta ja avaldas lootust, et uurimine käib kiiresti ja jõutakse ka tulemusteni.

Küsimusele, kas ta tundis teisipäeval plahvatanud altkäemaksuskandaali järel ka kergendust, et sotsiaaldemokraatidel Keskerakonnaga valitsuse loomiseks ei läinud, vastas Ossinovski, et sotsidel sellist konkreetset eesmärki siiski polnudki. Tema sõnul tegid sotsid suvi läbi tööd selleks, et täiendada koalitsioonilepingut. „Tehti tükk maad tööd ja kokkulepeteni me ka jõudsime,“ ütles ta. Ossinovski lisas, et ajakirjanduslikult on muidugi spekuleeritud erinevaid stsenaariume, kuid tegelikult polnud sotsidel kindlalt plaani alternatiivne valitsus luua. „Alternatiivse valitsus luuakse ikka siis, kui teised variandid mingil põhjusel otsa saavad. Praegustel partneritel koostöö toimib,“ ütles ta.

Hetkel kuum