Äripäev • 1. detsember 2015 kell 12:15

Savisaar jääb linnapea ametist kõrvaldatuks

Edgar Savisaar teel kaposse ülekuulamisele.  Foto: Andres Haabu

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar jääb Tallinna linnapea ametist kõrvaldatuks, otsustas täna riigikohus, kes ei võtnud menetlusse Savisaare määruskaebust.

Savisaar oli ametist kõrvaldatud Harju maakohtu otsusega. Edasikaevatud määruse jättis jõusse ka Tallinna ringkonnakohus.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs ütles pärast teise astme kohtu otsust, et pöördub edasi riigikohtusse, sest tahab saada selgitust selle kohta, milliste tõendite alusel kohus Savisaare linnapea ametist eemaldas. Riigikohus jättis aga Nääsi kaebuse menetlusse võtmata.

Edgar Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs ütles, et neil on kahju, et otsus niipidi langetati: "Olime seisukohal, et ametist kõrvaldamise meetme kasutamine polnud vältimatult vajalik. Palume kindlasti jaanuari lõpus kohtul uuesti hinnata, kas ametist kõrvaldamise alused jätkuvalt esinevad. Selleks ajaks on prokuratuuril olnud võimalik läbi viia kõik toimingud ka tunnistajatega ning loodetavasti ei nähta Edgar Savisaare linnapea kohuste täitmisel enam ohtu kriminaalmenetlusele. Samas võib prokuratuur ka igal ajal varem selle meetme tühistada, kui olukorda selliseks hindab."

Septembri lõpul kõrvaldas Harju maakohus prokurör Laura Vaigu taotlusel Tallinna linnapea Edgar Savisaare ametist, sest tugines hinnangule, et Savisaar võib mõjutada tunnistajaid seoses kahtlustusega, et ta on korduvalt võtnud altkäemaksu. Kahtlustuse järgi võttis Edgar Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.

Kõnealuses uurimises said peale Edgar Savisaare kahtlustuse Vello Kunman, Aleksander Kofkin, Hillar Teder, Kalev Kallo, Villu Reiljan ja Aivar Tuulberg.

Hetkel kuum