Äripäev • 5. veebruar 2016 kell 10:29

Savisaar pöördus Euroopa Inimõiguste Kohtusse

Edgar Savisaar teel kaposse ülekuulamisele.  Foto: Andres Haabu

Täna esitas Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs kaebuse Euroopa Inimõiguste Kohtule seoses sügisel aset leidnud Edgar Savisaare ametist kõrvaldamisega.

Kaebuses palub Edgar Savisaar tuvastada ausa menetluse põhimõtte rikkumine tulenevalt asjaolust, et tema kaitsjatel ei võimaldatud tutvuda ametist kõrvaldamise aluseks olevate tõenditega.

„Juhul, kui kaalul on kellegi tsiviilõigused, tuleb Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni kohaselt tagada isikule selle küsimuse otsustamisel aus menetlus. Aus menetlus hõlmab ka võimalust tutvuda tõenditega, millel tuginevad vastaspoole seisukohad ja taotlused. Näiteks on Euroopa Inimõiguste Kohus on leidnud, et ka arsti litsentsi ajutine peatamine peab toimuma ausas menetluses. On kahetsusväärne, et Eestis peetakse täna Tallinna linnapea ametikohal töötamise võimalust nii vähetähtsaks, et sellelt ametilt kõrvaldamine võib toimuda elementaarseid põhiõiguseid eiraval viisil,“ selgitas Nääs.

„Ma usun, et prokuratuur ei soovi mulle tõendeid näidata sellepärast, et siis saaksime kaitsjatega võimaluse nende poolt kunstlikult loodud kahtlustused ümber lükata ning seda me ka teeksime. Pean ka selle küsimuse läbiarutamist Euroopa tasandil vajalikuks kogu Eesti ühiskonnale, et saaksime pärast seda astuda suure sammu kriminaalasjade ausama ajamise poole ning vähendada uurimisorganite ja prokuratuuri omavoli,“ avaldas lootust Edgar Savisaar.

Hetkel kuum