Gerli Ramler • 17 detsember 2015

Standardile tõi edu julge laienemine välisturgudel

Standardi juhi Enn Veskimäe sõnul on müük Venemaale kahanenud pea olematuks.  Foto: Raul Mee

Mööblitootjate TOPi esimesele kohale platseerunud Standard ASi edu aluseks oli ettevõtte juhi Enn Veskimägi hinnangul spetsialiseerumine ainult büroode ja hotellide sisustamisele ning julge laienemine välisturgudele.

„Pikaajaline fookus hotellide sisustamisturul tõi eelmisel aastal kaasa murrangu ning meie klientide hulka lisandusid uued rahvusvahelised hotelliketid. Oleme kasvanud koos klientidega, saanud juurde uusi turge ning samuti on suurenenud meie teise segmendi ehk büroomööbli müük Balti riikides ja Soomes,“ toob Veskimägi välja asjaolud, mis tõid ettevõttele edetabelis esikoha.

Ettevõtte käive kerkis 2014. aastal 45% võrra, 19,81 miljonile eurole, ning firma murdis välja aasta varasemast umbes 400 000 euro suurusest kahjumist, lõpetades mullu 1,57 miljoni eurose kasumiga.

Viimastel aastatel on Standardi tulemusi mõjutanud eelkõige see, kuidas on suudetud toimetada eksporditurgudel: ollakse kasvanud oluliselt kaugemale Balti ja Põhjamaa riikidest, mis on Eesti ettevõtete jaoks enimlevinumad turud.

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist Tööstusuudised.ee

Hetkel kuum