Kadi Neemre • 8 jaanuar 2016

El-Erian: meil on suuremad mured kui Hiina

Hiina aktsiaturu terav langus ja maailma suuruselt teise majanduse aeglustumine on lähiajal kahtlemata globaalsete investorite tähelepanu keskpunktis, kuid ökonomist Mohamed El-Eriani sõnul on USA-l olulisemaidki muresid kui Hiina.

Finantsturgude jaoks on suuremaks probleemiks see, et keskpankadel hakkab laskemoon otsa saama, sõnas Allianzi majandusnõunik CNBC-le.

“Turud hakkavad mõistma, et keskpangad ei suuda enam finantsvolatiilsust talitseda. Sellest lähtuvalt kulub iga turgu tabava šoki üleelamiseks ja stabiliseerumiseks rohkem aega,” hoiatas ta.

“See on see, mida me praegu näeme Hiinas,” lisas ta.

El-Erian märkis, et on hea, et Föderaalreserv alustab rahanduspoliitika normaliseerimist. “Nad mõistavad, et nad ei suuda kunstlikult finantsvolatiilsust ohjes hoida. Negatiivne on aga see, et me ei tegele teiste asjadega, mis päästaksid valla majanduse võimekuse,” märkis ta.

Ta julgustas Washingtoni seadusandjaid alustama elementaarsetest asjadest nagu ettevõtete maksude reformid, võlakoorma vähendamine ning era-ja avaliku sektori koostöö tihendamine.

 

 

Hetkel kuum