Äripäev • 20. juuli 2016 kell 10:39

Savisaar: Eesti järgmine president on Mailis Reps

Mailis Reps ja Edgar Savisaar, tagaplaanil Kadri Simson aastal 2012.   Foto: Veiko Tõkman

„Mina tõesti usun, et Mailis Repsist saab järgmine Eesti Vabariigi president,“ kirjutab Edgar Savisaar tänases Kesknädalas.

Savisaar selgitab: „Mitte sellepärast, et ta on noor ja naine. Selline hoiak oleks selge šovinism, nagu oleks inimese sugu või vanus mingi puue, mille eest peab andma eelise. Mailis võidab mitte seepärast, et on naine, vaid ta on kõige parem kandidaat.“ Keskerakonna juht lisab, et kõige parem kandidaat on Reps seepärast, et ta on Keskerakonna kandidaat.

„Mailise puhul võime olla kindlad, et ta ei hakka ärmatama,“ jätkab Savisaar. „Ja ta esindab Eesti huve. Praeguse presidendi puhul tundub, et ta pole mitte Eesti esindaja NATOs, vaid NATO esindaja Eestis.“

Savisaar kiidab oma kolumnis ka seda, kuidas Keskerakond oma kandidaati valis - volikogus, kus volinikel oli „täielik vabadus otsustada täpselt nii, nagu nemad erakonnale paremaks pidasid“.

„Miks Reformierakond seda küsimust sisevalimiste teel ei lahenda?“ küsib Savisaar ja vastab: „Sest Siim Kallas võidaks siis pika puuga. Ja see muidugi Rosimannuse-Michali pundile ei meeldi.“

Hetkel kuum