Kadi Neemre • 12. august 2016 kell 15:30

USA jaemüük tammus juulis paigal

Foto: EPA

USA jaemüüginumbrid jäid juulis ootamatult muutumatuks; ameeriklased vähendasid oma kulutusi riietusele ning teistele kaupadele.

See tähendab ühtlasi seda, et tarbijad on oma kulutusi koomale tõmmanud ning see omakorda võib aeglustada majanduskasvu kiirust kolmandas kvartalis.

USA Kaubandusministeerium märkis täna, kuigi eelmise kuu tarbijate kulutuste maht jäi muutumatuks, siis korrigeeritud juuni andmed näitasid juunis 0,8% kulutuste kasvu.

Varasemalt avaldatud andmete kohaselt kasvas juunis jaemüük 0,6%. Võrreldes aastatagusega kasvas müük 2,3%. Ökonomistid prognoosisid üldiseks jaemüügi kasvuks 0,4%.

Jõuline tarbijate kulutuste maht aitas pehmendada kaubavaru korrektsioone ning pikaleveninud madalatest naftahindadest tulenevat nõrkust, mis piiras SKP kasvu aasta keskmisele määrale ehk 1%-le.

Tänaste andmete põhjal võib väita, et tarbijate kulutused vähenesid peale teise kvartali prisket 4,2% kasvu.

Hoolimata juuli üllatuslikust nõrkusest toetab tarbijate kulutusi jätkuvalt tööturu tugev seis ning tõusvad kinnisvara ning aktsiaturu hinnad.

Juunis ja juulis loodi 547 000 töökohta.

Atlanta Fed prognoosib, et majandus kasvab kolmandas kvartalis 3,7% aastamääraga.

Autode, mööbli ja online müük olid ainsad edukad sektorid juulis. Autode müük kasvas juulis 1,1%; juunis oli kasv 0,5%.

Online kaubanduse müüginumbrid kasvasid 1,3%, tavapoodide müük aga kukkus 0,5%.

Kukkusid ka elektroonika ning seadmete müüginumbrid. Samuti vähendasid ameeriklased oma kulutusi baarides ja restoranides.

 

 

Hetkel kuum