Marge Väikenurm • 20. august 2016 kell 10:15

Pankrotihaldur: Amholdi lugu on tavatu

Amholdi projekteeritud superministeerium sai nurgakivi selle aasta aprillis.  Foto: Andras Kralla

Pankrotti tüüriva riigiobjektide tegija Amholdi ajutine pankrotihaldur Kristo Teder ei taha veel firma võlgadest ja varadest rääkida. Küll aga pole Amholdi lugu Tederi arvates klassikaline.

“Ma ei tahaks seda panna samasse patta nende ettevõtjatega, kes teatud perioodi tagant pankroti läbi teevad. See ei ole selline lugu,” hindas Amholdi ajutine pankrotihaldur Kristo Teder nädal aega kestnud tööd Amholdi probleemipuntra harutamisel. Firma rahamured on tekkinud eri põhjustel.

“Kõik projektid ei ole võib-olla olnud kasumlikud, aga see ei ole otsene maksejõuetuse põhjus. On mõningaid kohtuvaidlusi, samuti täitmata maksunõudeid, mis ei lase varasemal kursil jätkata,” sõnas Teder, jättes vastamata, kui suured võlad ja varad Amholdil on. "Sellise info avaldamiseks on veidi vara."

Tederi sõnul on vaja põhjalikku finantsanalüüsi, enne kui Amholdi maksejõuetuse põhjustest täpsemalt rääkida. Praegu on nende otsimine tema arvates teisejärguline, sest olulisem on üle käia kõik jooksvad lepingud. Paljuski sõltub see tellijatest kui alltöövõtjatest. “Näis, mida arvatakse,” lausus Teder, märkides, et Amholdi töötajad tegelevad edasi poolikute projektidega.

Kuigi tavaliselt tähendab pankroti taotlemine lõpuks firma likvideerimist, siis mõnikord saab Tederi sõnul põhjaminevat ettevõtet tervendada või leida kompromisse.

“Tegemist on ettevõtjaga, kes on pigem hea renomeega. Mingis osas on võib-olla võimalik ettevõte päästa. Ilmselt tuleks tööde mahtu vähendada. Kuidas seda teha, on praegu keeruline öelda, arvestades, et tavaliselt tuleb tegeleda likvideerivate menetlustega,” rääkis Teder ja lisas, et Amholdi omanikule Arvu Mägile polnud pankrotiavalduse sisseandmine kerge otsus. “Eriti, kui oled ettevõtet 24 aastat üles ehitanud.”

Hetkel kuum