Äripäev • 25. oktoober 2016 kell 10:33

Helsingi politsei laual on paarsada Uberi-juhtumit

Helsingis Uberi tegevuse ebaseaduslikuks tunnistatud.  Foto: epa

Helsingi, kus kohus on Uberi tegevuse ebaseaduslikuks tunnistanud, on kohtust karistuse kätte saanud kaks Uberi autojuhti ja politsei laual veel paarsada juhtumit.

Kaks kohtus karistada saanud Uberi autojuhti pidid saadud tulu tagasi maksma, üks oli kolme ja poole kuuga teeninud 12 250 eurot ja teine kuuga 2800 eurot, kirjutab Yle uudisteportaal.

„Kui Uberi-juht korduvalt ebaseadusliku taksoteenuse osutamisega vahele jääb, võidakse ka tema auto konfiskeerida,“ hoiatab Helsingi kriminaalpolitsei komissar Pekka Seppälä. Karistus selle eest ulatuvad trahvist kuni kuu pikkuse vangistuseni.

Praegu on politsei ühele poole saanud 80 süüasjaga ja 120 on veel laual. Politsei kätte jäänud Uberi-juhid on suures osas välismaise taustaga. Komissar lükkab ümber arvamuse, nagu oleks tegemist etnilise profileerimisega.

Võimaliku Uberi-juhina tegutsemise kahtlus tekib politseil tavaliselt muu töö käigus. „Küsimus võib olla rutiinses kontrollis või mõnes liiklusreeglite rikkumises,“ selgitas Seppälä.  

Põhjusi auto peatamiseks tema sõnul jätkub ja samal ajal küsitakse nii juhilt kui ka reisijatelt sõidu eesmärki. „See ei ole tuumateadus. Tihti kuulatakse reisija kohapeal tunnistajana üle. Küsimus on, kas sõit on tellitud Uberi äpi kaudu,“ rääkis Seppälä. Soomlased on tema sõnul ausad ega taha sekeldustesse sattuda, nii et räägivad tihti asjad ära nii, nagu need on.

Seppälä teatel ei ole Uberi taksode arv liikluses suurenenud. „See võib olla tunnistus, et selle ebaseaduslikkuse sõnum on kohale jõudnud,“ ütles ta.

Hetkel kuum