Mait Kraun • 31. oktoober 2016 kell 11:15

Brexit euroala majanduskasvu ei kahjustanud

Foto: EPA

Euroala majandus kasvas ka kolmandas kvartalis – see on märk, et Euroopa Keskpanga püüdlused majandust stimuleerida on hakanud väikseid vilju kandma, kirjutab Bloomberg.

Euroala sisemajanduse koguprodukt kasvas juulist septembrini 0,3 protsenti (eelmise kvartaliga võrreldes), teatas Eurostat esmaspäeval. Number vastas ka Bloombergi küsitletud ökonomistide ootustele. Eelmises kvartalis tõusis majandus samuti 0,3 protsenti.

Eraldiseisvast raportist selgus, et inflatsioon tõusis oktoobris 0,5 protsendini.

Kasvunumbrid tulevad ajal, mil Euroopa Keskpank jätkab rahatrükki ning Suurbritannia on valmistumas Brexitiks. Keskpanga rahatrükk on ulatunud rohkem kui triljoni euroni ning sellega püütakse majanduskasvu ja inflatsiooni kiirendada.

„Ma ei arva, et Euroopa Keskpank suudaks midagi enamat kasvu stimuleerimiseks teha,“ ütles Nordea Marketsi ökonomist Holger Sandte. „Nad on kasutanud päris suuri haamreid ja ma ei usu, et selliseid tulevikus enam vaja on.“

Euroala majandus ei ole pärast Brexitit nõrgenenud, ainult ebakindlus kasvas lühikest aega. Oktoobris tõusis majanduslik kindlustunne aga 10 kuu kõrgeima tasemeni ning euroala tööstus- ja teenindussektor kosuvad.

 

Hetkel kuum