Äripäev • 5. detsember 2016 kell 7:42

Taxify vallutas Aafrika suurima linna

Taxify mobiilirakendus  Foto: Andres Haabu

Eestimaine takso- ja sõidujagamise platvorm Taxify laienes Varssavisse ja Bratislavasse, lisaks avati teenus Nigeeria pealinnas Lagoses, Aafrika suurimas linnas, teatas ettevõte.

Aafrika on sel aastal Taxify kõige kiiremini kasvav uus regioon, kus nüüd lisaks Lõuna-Aafrika, Keenia ja Ghana turule käivitati teenus Nigeeria pealinnas Lagoses, kus elab pea 20 miljonit inimest.

“Lagoses on algus olnud väga kiire - tegime esimese nädalaga sama palju sõite kui Johannesburgis viiendal nädalal ja Tallinnas kuuendal tegevuskuul. Meil on Lagoses tuhanded juhid ootejärjekorras, et platvormiga liituda ja laiendame hoogsalt kohalikku meeskonda,” kommenteeris Taxify asutaja Markus Villig pressiteates.

Taxify strateegia on kasvada Kesk- ja Ida-Euroopa turuliidriks ning sellel teel olid seni puudu Poola pealinn Varssavi ja Slovakkia pealinn Bratislava, kus nüüd alustas Taxify tegevust paarisaja erajuhiga ning lähiajal on plaanis platvormile lisada ka mõned taksofirmad.

Taxify on 2013. aastal asutatud eestimaine tehnoloogiafirma, mis arendab ülemaailmset taksode ja sõidujagamise platvormi. Taxify tegutseb 22 linnas 18 riigis. Firmas töötab üle 70 inimese ja kiire kasvu finantseerimiseks on kaasatud 2 miljonit eurot riskikapitali, mis teeb sellest maailma kõige efektiivsemalt opereeriva transpordivaldkonna mobiilirakenduse.

Hetkel kuum