Jevgeni Kabanov: tahan oma mõju kasvatada

ZeroTurnaroundi asutaja Jevgeni Kabanov  Foto: Andras Kralla
Veiko Tõkman • 13. veebruar 2017 kell 6:52

"Ma olen ambitsioonikas, aga minu ambitsioon on see, et ma tahan mõju. Ma tahan ehitada organisatsiooni, mis seda mõju avaldab," ütles tarkvarafirma ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov.

Gaselli kongressil esinev Jevgeni Kabanov on Eesti ühe edukaima idufirma ZeroTurnaround rajaja, kes teab kõiki kiiresti kasvavate firmade väljakutseid. Ta on öelnud: „Kiire kasvu juures on kõige ohtlikum must auk, mis tekib, kui firmas on 20–30 inimest, ja kestab kuni selle ajani, kui on kasvatud nii suureks, et iga konkreetse valdkonna eest vastutab juhtkonnas eraldi inimene.“ ZeroTurnaround on mustast august ammu üle – mõlemal pool Atlandi ookeani on tööl ligi poolsada inimest –, kuid ettevõtte areng ja ametikohtade täitmine jätkub vormelitempos.

Tarkvarafirmana on ZeroTurnaroundi missioon programmeerijate elu lihtsustada. Selle eesmärgi on nad täitnud: ZT tarkvara kasutab 45 000 programmeerijat, sh firmad nagu Ebay, Disney, HP, IBM, Lufthansa, Oracle ja USA föderaalreserv. Mullu Tartu Ülikoolis doktorikraadi kaitsnud Jevgeni Kabanov on konverentsidel hinnatud esineja.

Gaselliliikumist toetavad LHV ja Markit

Eesti gaselliliikumine tähistab 17. sünnipäeva – nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi.

Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%.

Gaselli kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavatele ettevõtetele, kus edukad inimesed räägivad sütitavalt oma loo.

Konverentsil esinevad Bo Henriksson, Mihkel Raud, Helen Sildna, Priit Salumaa jpt.

Registreerumine ja lisainfo gasell.aripaev.ee.

Gaselliliikumist toetavad LHV ja Markit.

Autor: Marili Niidumaa, Äripäeva konverentsid

Hetkel kuum