Äripäev • 26 aprill 2017

Viktor Kaasiku sünnipäevapidu lõppes kohtus

Endine vandeadvokaat Viktor Kaasik  Foto: Andres Haabu

Endine vandeadvokaat Viktor ­Kaasik pidas 2014. aastal oma 60. aasta sünnipäeva Tallinnas Vene tänaval asuvas restoranis Tchaikovsky, kus hakkas tol õhtul kerima kohtusaaga, sest Kaasik ei maksnud söökide ja jookide arvet ära kohe peo lõpus.

Restorani esindaja sõnul ei tahtnud Kaasik külaliste ees arvet tasuda, Kaasik ise mäletas, et restorani kimbutasid probleemid arvutisüsteemiga, mistõttu maksmine polnud võimalik ja ta lubas maksta hiljem ülekandega ning arve alusel, signeerides selleks restoranis talle esitatud tšeki, kirjutab Eesti Ekspress.

Hiljem arvet saades selgus, et signeeritud tšekki enam pole ja Kaasik hakkas kahtlema, kas restorani esitatud arve - kahvatu ja peaaegu loetamatu väljaprint kassasüsteemist - ikka vastab tõele. Kas paarkümmend külalist, kellest seitse või kaheksa Kaasiku arvates üldse alkoholi ei pruukinudki, olid tõesti limpsinud ära 5 pudelit roosat vahuveini ­Bichot Rosé (kokku 225 eurot), 5 pudelit veini Kindzmarauli (kokku 235 eurot), 2 pudelit valget veini Grüner Smaragd (kokku 110 eurot) ning 16 klaasi konjakit Hennessy VSOP (kokku 176 eurot), rääkimata kahest pudelist alkoholivabast veinist (kokku 20 eurot) ja juba eespool mainitud viinast, mida kassasüsteemi väljatrüki kohaselt olevat tellitud pärast kohvi ja konjakit?

Vaidlus läks nii kaugele, et restoran palkas raha kättesaamiseks advokaat Ramon Raski ja osapooled läksid tõe selgitamiseks kohtusse, kust Kaasiku hinnangul pidi tulema prognoositav lõpp vaidlusele. Ent lõplik lahend ei olnud endisele vandeadvokaadile ootuspärane: lõplikuks jäi ringkonnakohtu otsus, millega hagi rahuldati osaliselt ja Kaasik pidi restoranile maksma 2756,85 eurot, mille hulgas olid restorani põhinõue 2365,50, mis oli vahepealse vaidluse käigus muutunud väiksemaks, ja viivis 391,35 eurot. 

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.

Hetkel kuum