PERHi juhtide süüdistus muutus, uurimise all Helmes

PERHi eksjuht Tõnis Allik  Foto: Eiko Kink

Riigiprokuratuur otsustas kohtuprotsessi käigus muuta Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhtidele esitatud süüdistust, haigla endine juht Tõnis Allik ja IT-juht Marko Kilk pääsesid kelmuse süüdistusest, ent said süüdistuse korduvas pistise võtmises, mis on toime pandud grupi poolt.

Vaata Infopangast:

Helmes AS

Kriminaaluurimise alla sattus aga seni kannatanu rollis olnud tarkvarafirma Helmes AS ja viimase nõukogu liige Andres Kukk, sest riigiprokurör Steven-Hristo Evestus teatas, et olles süüdistajana kohtuliku uurimise käigus ära kuulanud Helmes ASi esindajad, sealhulgas juhtorgani liikme Jaan Pillesaare ja esindaja Andres Kuke, samuti reisikorraldaja ning Tõnis Alliku ja Marko Kilgi ütlused, on tal tekkinud kahtlused selles, et Helmes ASi huvides tegutsenud Andres Kukk oleks PERHi juhtide puhkusereiside arvete koostamisel eksitusse viidud, kirjutab Postimees.

Allik ja Kilk ütlesid oma tunnistustes, et kolm puhkusereisi, mis nende väitel Helmes AS tasus vastutasuna nende tehtud töö eest, millest PERH küll midagi ei teadnud, olid kooskõlastatud Helmese esindaja Andres Kukega.

Prokuratuur alustas täna kriminaalmenetlust, milles kahtlustatakse, et Andres Kukk pani toime korduva pistise andmise (alates 1. jaanuarist 2015 on etteheidetav tegevus kvalifitseeritav altkäemaksu andmisena ametiisikule vastutasuna temapoolse ametiseisundi kasutamise eest, mis on toime pandud vähemalt teist korda), Helmes pani prokuratuuri esitatud kahtlustuse järgi toime korduva pistise andmise juriidilise isiku poolt.

Tõnis Alliku süüdistuse teist poolt, mis puudutab pistise võtmist ettevõttelt P. Dussmann Eesti OÜ, kes lennutas PERHi juhi ja aasta varem haigla toitlustusjuhi Saksamaale Oktoberfestivalile, võib Evestuse hinnangul pidada samalaadseks Helmesega toimunud suhtlusega. Seega muudeti Alliku süüdistust ja ta sai Helmese makstud puhkusereiside eest süüdistuse korduvas pistise võtmises grupi poolt, sama süüdistuse sai varem kelmuses süüdistatud Marko Kilk. 

Loe pikemalt Postimehest.

Hetkel kuum