Äripäev • 1. juuni 2017 kell 6:59

Jüri Mõis visati Ühistupanga nõukogust välja

Ühistupanga korraline üldkoosolek märtsis  Foto: Andras Kralla

Tallinna loodud Eesti Ühistupanka kritiseerinud Jüri Mõis arvati lõpuks panga nõukogust välja. Finantsinspektsiooni loata jäänud pank hakkab luba uuesti taotlema.

Teisipäeval toimunud erakorralisel koosolekul otsustati panga nõukogust tagasi kutsuda ettevõtja ja ekspankur Jüri Mõis. Mõis on varem mitu korda panga tegevust kritiseerinud, öeldes, et linna raha seal kulutamine on rumalus.

"Olen mõelnud, kaua nad mind kannatavad seal. Ise ma küll sealt ära ei lähe," ütles Mõis Äripäevale märtsis küsimuse peale, kas ta on mõelnud panga nõukogust lahkumisele.

Samuti otsustati, et pank jätkab tegevusega ja proovib aasta lõpuks finantsinspektsioonilt tegevusloa kätte saada. "Finantsinspektsiooni aprillis tehtud otsus loobuda meie panga taotluse läbvaatamisest baseerus pigem tehnilistel kriteeriumitel, mitte panga äriplaani sisulisel analüüsil," ütles ühistupanga nõukogu esinaine Mae Hansen pressiteate vahendusel. "Panga juhtorganid on teinud ära suure töö ja valmistanud ette tugeva äriplaani ning muud panga loomiseks vajalikud dokumendid. Seetõttu otsustasimegi panga tegevusega edasi liikuda," märkis ta.

Samuti otsustas pank muuta põhikirja.

Ühistupanga erakorralisel üldkoosolekul osales 98 liiget. Ühistupangal on 161 eraisikust ja juriidilisest isikust liiget, nende seas Tallinna linn, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Mainor, Estiko, E-Piim Tootmine, Endover Kinnisvara, Silikaat Grupp, Saidafarm, Fund Ehitus ja Seven Oil.

Hetkel kuum