Liina Laks • 8. september 2017 kell 10:39

Taxify plaanidele Londonis tõmmati pidurit

Taxify alustas koostööd platvormiga Didi Chuxing  Foto: Postimees/Scanpix

Litsentsitüli takistab Taxifyl Londonis tegevust jätkamast.

Taxify, mis alustas oma tegevust Londonis alles sel nädalal, on oma tegevuse seal tänaseks peatama pidanud, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Taxify ise teatas, et tegu on ajutiste probleemidega ning praegu on vaja „kontrollida oma õiguslikku seisu“ Londoni transpordiametiga. Täna andis Taxify äpp Londoni kasutajatele teada, et praegu nad teenust ei paku.

„Londoni transpordiamet käskis Taxifyl broneeringute vastuvõtmine lõpetada ja ta on seda ka teinud,“ ütles sealne ametnik. „Seadus nõuab, et kui sõiduteenust osutavad eraisikud, siis tuleb seda teha litsentseeritud erasõiduteenust pakkuva operaatori kaudu selleks litsentseeritud kohas. Taxify pole aga seda litsentsi saanud,“ selgitas vastav ametnik, miks Taxify praegu Londonis tellimusi vastu võtta ei tohi.

Taxify üks omanik ja juhatuse liige Martin Villig ütles, et kogu probleem seisneb selles, et Taxify ei saa ise täpselt aru, mis nad siis Londoni ametnike arvates valesti teinud on. Villig lisas, et ettevõte saab täpsemalt kommenteerida päeva jooksul, kui on kogu vaidluse detailid paika pandud.

Hetkel kuum