Ärigigantide võitlus Tallinna soojaturul

13. september 2017, 08:16
Enn Pant ja Ain Hanschmidt.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170913/NEWS/170919869/AR/0/AR-170919869.jpg

Tallinna kaugkütte turul on piigid ristanud kohalikud ärigigandid ning vaidlusesse on haaratud õiguskantsler.

Pealinna soojaturul toimuvas vaidluses on ühel pool Ain Hanschmidt ja Enn Pant, kelle osalusega ettevõttele kuulub Eesti Gaas. Teisel pool on Eesti soojakuningaks nimetatud Kristjan Rahu, kes on Utilitase kontserni suuromanik.

Konflikti põhjuseks on üks Tallinna linnavolikogu kevadine määrus, millega otsustati muuta pealinna kaugküttepiirkondi ja seada uued piirid gaasiküttele. Tallinna kommunaalamet põhjendas Postimehele seda muudatust sooviga säilitada Tallinnas kaugküttevõrgud kui soojuse ja elektri koostootmiseks kasutatavad keskkonnasõbralikud tehnorajatised. 

Eesti Gaasi väitel on linnavolikogu määrus jõhker seaduse rikkumine ning tarbijate valikute piiramine. Gaasifirma on pöördunud õiguskantsleri poole, et kevadine määrus tühistatakse.

Kohaliku ärimaailma gigantide konkurentsivõitluse tausta avavad täna Äripäeva raadios eetrisse minevas saates „Õigusruum“ Eesti Gaasi peadirektor Ants Noot ja Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots. Saatejuht on Aivar Hundimägi. Saade läheb eetrisse kell 10.

Äripäeva raadiot on võimalik kuulata Tallinnas ja Harjumaal sagedusel 92,4MHz ja igal pool mujal aadressil www.aripaev.ee/raadio

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2017, 08:16
Otsi:

Ava täpsem otsing