Äripäev • 13. september 2017 kell 5:16

Ärigigantide võitlus Tallinna soojaturul

Enn Pant ja Ain Hanschmidt.  Foto: Andras Kralla

Tallinna kaugkütte turul on piigid ristanud kohalikud ärigigandid ning vaidlusesse on haaratud õiguskantsler.

Pealinna soojaturul toimuvas vaidluses on ühel pool Ain Hanschmidt ja Enn Pant, kelle osalusega ettevõttele kuulub Eesti Gaas. Teisel pool on Eesti soojakuningaks nimetatud Kristjan Rahu, kes on Utilitase kontserni suuromanik.

Oktoobri alguses ilmuvas Äripäeva Rikaste TOP 500 hindab Äripäeva toimetus Enn Pandi vara väärtuseks 127,5 miljonit eurot ja Ain Hanschmidti vara väärtuseks 69,5 miljonit eurot. Kristjan Rahu vara väärtuseks hindab Äripäev värskes edetabelis 101,6 miljonit eurot.

Konflikti põhjuseks on üks Tallinna linnavolikogu kevadine määrus, millega otsustati muuta pealinna kaugküttepiirkondi ja seada uued piirid gaasiküttele. Tallinna kommunaalamet põhjendas Postimehele seda muudatust sooviga säilitada Tallinnas kaugküttevõrgud kui soojuse ja elektri koostootmiseks kasutatavad keskkonnasõbralikud tehnorajatised. 

Eesti Gaasi väitel on linnavolikogu määrus jõhker seaduse rikkumine ning tarbijate valikute piiramine. Gaasifirma on pöördunud õiguskantsleri poole, et kevadine määrus tühistatakse.

Kohaliku ärimaailma gigantide konkurentsivõitluse tausta avavad täna Äripäeva raadios eetrisse minevas saates „Õigusruum“ Eesti Gaasi peadirektor Ants Noot ja Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots. Saatejuht on Aivar Hundimägi. Saade läheb eetrisse kell 10.

Äripäeva raadiot on võimalik kuulata Tallinnas ja Harjumaal sagedusel 92,4MHz ja igal pool mujal aadressil www.aripaev.ee/raadio

Hetkel kuum